Jak się przygotować do wakacji pod namiotem?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Warto już teraz zastanowić się jak się przygotować do wyjazdów, by mieć przy sobie wszystko to, co będzie nam potrzebne. Udane wakacje pod namiotem to przede wszystkim dobra organizacja. Czego potrzebujemy by wyjazd był udany?

Namiot to podstawa

Szukając odpowiedniego namiotu musimy zastanowić się czy potrzebujemy namiotu górskiego czy turystycznego. Warto wziąć pod uwagę, czy będziemy poruszać się samochodem, czy będziemy nosić nasz namiot na plecach. Kolejnym pytaniem, które musimy sobie zadać jest wielkość i standard namiotu. Czy spędzimy pod namiotem tylko kilka dni, czy może cały miesiąc i potrzebujemy wygodniejszego namiotu? Nie bez znaczenia jest również cena namiotu. Tu rozpiętość jest bardzo duża.

Kaprysy pogody

Wyjeżdżając pod namiot musimy przede wszystkim zabezpieczyć się przed kaprysami pogody. W tej sytuacji idealnie sprawdzają się worki wodoszczelne. Worki wodoszczelne to inaczej wodoodporne wory transportowe, które najczęściej mają kształt wydłużonego walca i zamykane są poprzez zrolowanie oraz zatrzaśnięcie klamrą. Możemy je spotkać w przeróżnych rozmiarach, od potężnych worków, którymi okryjemy bagaże umieszczone na dachu samochodu do niewielkich worków, w których schowamy ubrania oraz jedzenie.

Prawidłowo zamknięte worki wodoszczelne dają nam 100 % gwarancji, że kapryśny deszcz nam nie zaszkodzi, a nasze ciuchy, jedzenie i inne potrzebne rzeczy będą bezpieczne do końca wyprawy.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/5 (0 Głosy cast)
Udostępnij ten post na:

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *