Basen ogrodowy – jak o niego dbać?

Zakupiliśmy duży basen ogrodowy stelażowy lub rozporowy, żmudne rozkładanie za nami, woda zaczyna się napełniać, jeszcze chwila i będziemy mogli do niej wskoczyć, ochłodzić się i zrelaksować po ciężkim upalnym dniu – scenariusz idealny. Ale posiadanie basenu to nie tylko same przyjemności, żeby jak najdłużej nam służył, a szczególnie woda, którą jest wypełniony, musimy o niego odpowiednio dbać.

Skąd czerpać wiedzę o basenach ogrodowych?

Najczęściej odpowiednie informacje powinny być załączone do samego basenu lub powinna nas poinstruować osoba, która nam basen sprzedała – tak jak to jest w sklepie Dobre Baseny . Jeśli z jakiegoś powodu jednak nie możemy odnaleźć kartki z instrukcją i nie mamy zbyt dobrej pamięci nie ma się czym martwić – w internecie znajdziemy mnóstwo artykułów, a nawet filmów instruktażowych, jak sobie poradzić z konserwacją nawet dużego basenu ogrodowego stelażowego.

basen stelazowy prostokatny

Jak dbać o basen ogrodowy?

Przede wszystkim regularnie – jeśli śmieci z basenu nie będziemy wyławiać codziennie, a na noc przykrywać go, tak żeby zmniejszyć ryzyko dostania się do niego zanieczyszczeń, to nawet najdroższe środki i i preparaty niewiele pomogą. Plus jest taki, że czyścić basenu nie musimy ręcznie – mamy dziś dostępne przeróżne urządzenia, które przefiltrują wodę i wyciągną z niej śmieci, naszym zadaniem jest tylko włączyć filtr. Jeśli jednak w naszym basenie kąpią się również dzieci i chcemy żeby woda była naprawdę czysta to samo filtrowanie może nie wystarczyć, należy wodę również uzdatniać – mamy do dyspozycji chlorowanie, ozonowanie oraz koagulację – wybór sposobu zależy od naszych oczekiwań i budżetu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (1 Głos cast)
Basen ogrodowy - jak o niego dbać?, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Udostępnij ten post na:

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *