Basen rozporowy

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się baseny ogrodowe, które są niezwykle lekkie, atrakcyjne cenowo i przede wszystkim zapewniają mile spędzony czas w upalne dni. 

Czym jest basen rozporowy?

basen rozporowy

Baseny rozporowe wykorzystują siłę rozporową, co w praktyce oznacza, że woda napierając na wykonane z wytrzymałego PVC ściany, usztywnia tym samym całą konstrukcję. Niektóre modele są wyposażone w specjalny pompowany kołnierz, dzięki czemu mogą one osiągać na prawdę pokaźne rozmiary. W dodatku mogą wówczas dostosowywać wysokość progu, w stosunku do nalanej wody. Kołnierz jest też dodatkowym zabezpieczeniem i może służyć jako oparcie podczas siedzenia w basenie. Zdarza się, że baseny są wyposażone w system filtracji, który jest niezwykle wygodny, ponieważ czyszczenie wody nie jest już problemem. 

Basen rozporowy do ogrodu

Różne rozmiary i kształty basenów rozporowych pozwalają na wybór idealnego modelu do naszego ogrodu. Warto zaopatrzyć się w wieloosobowy model, który pomieści całą rodzinę. Cieszą się one dużym powodzeniem, ze względu na wytrzymałość, która gwarantuje korzystanie z niego przez kilka sezonów. Są one wykonywane z dobrego rodzaju PVC, który jest zarówno miękki, ale i solidny. Oczywiście nie należy narażać go na działanie ostrych przedmiotów, czy zostawiać na całą zimę, ponieważ żaden materiał nie przetrwałby takich warunków. Basen rozporowy do ogrodu jest niezwykle komfortowy w użytkowaniu, ponieważ nie wymagają wysiłku podczas rozkładania, a także ze względu na możliwość spakowania go do niewielkich rozmiarów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (1 Głos cast)
Basen rozporowy, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Udostępnij ten post na:

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *